Plast МАСТЕР

Окна, двери, витражи, балконы, роллеты, жалюзи

Як досягти комфортного мікроклімату

Регулювання мікроклімату – функція вікна, якій у нашій країні приділяють найменше уваги. Хоча від неї залежить комфорт у домі. Чому провітрювати кімнати так важливо і до чого може призвести відсутність припливної вентиляції?

Слід розуміти, що людині для комфортної життєдіяльності потрібні дві основні речі. Це - оптимальний рівень вологості у приміщенні: 30-45% - у холодну пору року; 30-60% - у теплу*. І не менш ніж 30м³/год свіжого повітря – склад якого гарантує норму насичення організму людини киснем і не перевищує концентрації вуглекислого газу 0,1%*.

* Інформація наведена згідно СанПіН 2.1.2.1002-00 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до житлових будівель та приміщень» і СНиП 41-01-2003: «Опалення, вентиляція і кондиціонування».

Раніше будівельні норми враховували природні механізми вентиляції. Тому приплив повітря відбувався через щілини у вікнах. Але із встановленням металопластикових конструкцій ми позбавили себе природної вентиляції. Адже вони практично не пропускають повітря до кімнат. Отже, віконна герметичність, що гарантує нам тепло та затишок, являється серйозною проблемою з точку зору налагодження прийнятного мікроклімату.

Між іншим, у звичайній квартирі існує безліч джерел випаровування вологи. Це і ввімкнений гарячий душ (2000г/год), кипляча на плиті каструля з відкритою кришкою (900г/год), газова плита, що працює на сильному вогні (400г/год), і багато іншого.

Коли повітря недостатньо

Високий рівень вологості і відсутність свіжого повітря можуть призвести до серйозних проблем. Так, вони часто стають причиною:

- поганого самопочуття,

- сонливості,

- головного болю,

- млявості,

- загострення хронічних захворювань дихальних шляхів,

- зниження працездатності,

- збільшення частоти простудних захворювань у дітей,

- появи конденсату на вікнах та пліснявих грибків.

Щоб запобігти цьому, жиле приміщення має бути обладнане системою вентиляції для видалення забрудненого повітря з нежитлових кімнат. Згідно будівельним та санітарним нормам, сюди входять кухня, ванна, туалет. Працює припливно-витяжна вентиляція тільки тоді, коли є приплив повітря і його видалення. Тому так важливо подбати про систему провітрювання.

Провітрювання вручну?

Звісно, провітрювати кімнати можна і вручну. Та чи являється цей простий спосіб досить ефективним?

Враховуючи, що провітрювати приміщення необхідно кожні 1,5-2 години, вам доведеться відкривати вікна на 5 хвилин мінімум 12 разів на добу! Навряд пересічний власник пластикових вікон зможе дотримуватися подібного графіку.

Крім того, вдаючись до «залпового провітрювання» ви втрачаєте те, заради чого купували металопластикову конструкцію!

Вентиляція вікон «нарозпаш»:

- знижує їх рівень енергоефективності та шумоізоляції,

- спричиняє протяги, охолодження приміщення,

- підвищує витрати на підігрів повітря, а також ризик проникнення зловмисників.

На щастя, існують і більш продуктивні способи організації припливу свіжого повітря у приміщення. Ви можете вибрати той, який підходить вам найліпше.

Покрокове провітрювання

Дозволяє, в залежності від пори року, збільшити приплив повітря в кімнату. Або навпаки, зменшити втрати тепла, зберігши при цьому можливість вентиляції.

Система покрокового провітрювання дає можливість вручну регулювати ступінь відкриття віконної стулки. Таким чином, можна домогтися положення стулки, при якому вентиляція приміщення буде здійснюватися найбільш комфортно для вас. Діапазон відкриття стулки при покроковому мікропровітрюванні варіюється від 23 мм до 50 мм.

Крім того, система покрокового провітрювання перешкоджає різкому закриттю стулки від протягу.

Мікропровітрювання

Функція мікропровітрювання гарантує надходження свіжого повітря без переохолодження кімнати або протягу.

Спеціальний пристрій, при певному повороті ручки, віджимає стулку від рами на відстань до 10 мм. Таким чином, забезпечується доступ повітря в приміщення. Склопакет при цьому набагато менше «пітніє». А кількість повітря, що надходить в приміщення, не створює дискомфорту навіть у зимовий період. Функція мікропровітрювання вкрай актуальна для спальної кімнати і кухні.

Автоматичний вентиляційний клапан

Та найновітнішим способом регулювання притоку свіжого повітря на сьогодні є системи автоматичної припливної вентиляції. Так, найбільш ефективно здатен регулювати вчасне надходження свіжого повітря автоматичний вентиляційний клапан.

Він стане прекрасним вирішенням проблеми, якщо у вас «пітніють» вікна або душно у кімнаті. Загалом, автоматичний вентиляційний клапан покращить характеристики вікна, вдосконаливши вашу систему вентиляції.

Клапани AERECO:

- забезпечують надходження кисню від 5 до 35м³/год;

- знижують концентрацію СО₂;

- стабілізують рівень вологості до необхідного для комфортного самопочуття;

- забезпечують комфортний мікроклімат в приміщенні.

Після установки автоматичного вентиляційного клапану ви отримаєте безліч переваг:

- Автоматичне надходження свіжого повітря - відпаде необхідність постійно відкривати-закривати кватирку.

- Оптимальний рівень вологості в приміщенні - вікна перестануть пітніти, не буде утворюватися грибок.

- Хороше самопочуття завдяки комфортній вентиляції – не буде сонливості від нестачі кисню.

- Відсутність переохолодження кімнати, як при відкритому на провітрювання вікна взимку.

- Відсутність шуму, як при відкритому вікні.

- Економію на опаленні – немає необхідності обігрівати повітря, що надійшло через відкрите вікно.

- Відсутність протягів.

Пам’ятайте, нові вікна ви встановлюєте задля максимального комфорту і затишку. Щоб досягти їх конче необхідно подбати про всі функції вікна. Енергозбереження, шумоізоляція, сонцезахист та новітні системи провітрювання в комплексі сприятимуть цьому.

Plast МАСТЕР

Наш адрес: г. Синельниково,

ул. 50 лет Октября, 27

Заказы и консультации по телефонам:

(05663)4-36-52, (096)398-62-04, (099)155-08-85

 

 

 

Замер. Монтаж. Сервис.

  • Бесплатная доставка в течение 7-10 дней
  • Сертификат качества № UA 1.024.0073701-10
  • ПВХ-профиль и фурнитура от ведущих производителей
  • Энергосберегающие технологии
  • Гарантия от производителя 5 лет